Gjyqtari devijon topin dhe e dërgon në portë, goli pranohet si i rregullt

Padyshim se futbolli sjell gjëra interesante dhe atraktive.Një e tillë ka ndodhur në një ligë të nivelit të ulët, ku pas një rrëmuje brenda zonës së rrezikshme, gjyqtari devijoi topin dhe e dërgoi në rrjetë, shkruan GazetaBlic.Sipas rregullave, goli duhet pranuar, megjithëse nuk luajti rol në këtë duel, pasi vendasit fituan 4-2.
Kujtojmë se deri më tani, sipas rregullave, gjyqtari ishte pjesë e lojës dhe sido që ndikonte në kahjen e topit, duhej pranuar.Megjithatë, kështu nuk pritet të jetë për edicionin e ardhshëm, pasi rregullat do të ndryshohen, ku në rast të prekjes së topit nga arbitri, loja do të ndalet dhe në suaza të “Fair Play-it” do t’i takojë njërës apo skuadrës tjetër.

VIDEO

Napoli vihet pas yllit të Romës, Kostas Manolas

Kostas ManolasNapoli po mendon të përforcohet para fillimit të edicionit të ri.Si nënkampion italian tash e disa vite, Carlo Ancelotti po synon që të sjellë emra të rinj në skuadër, shkruan GazetaBlic.Kësisoj, ka vënë në radar futbollistin 27-të vjeçar të Romës, Kostas Manolas, i cili po paraqitet në formën më të mirë të mundshme.Përfaqësuesi grek ka një klauzolë të ulët prej 36 milionë eurove, derisa mund të ndikohet shumë edhe nga revolucioni që pritet ta përjetojë klubi romak gjatë verës.Kjo pasi, Dzeko do të shkojë në Inter, De Rossi ka konfirmuar largimin,

Cengiz Under ka oferta të majme nga Premier Liga, atëherë mund të konstatojmë se edhe Manolas me gjasë do të përshëndetet me gjallorosët.Por, duket se Napoli nuk do të jetë klubi i vetëm i interesuar për t’i siguruar shërbimet e tij, pasi edhe Juventusi po monitoron situatën.Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat ditëve në vazhdim, derisa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Reklama e Coca Colas për Ramazan | VIDEO

Muaji i Ramazanit është shumë i rëndësishëm për besimtarët myslimanë.

Këtë e di edhe një nga kompanitë më të mëdha në botë, Coca Cola, e cila i ka kushtuar një nga reklamat më të ëmbla këtij muaji të shenjtë, shkruan rtv21.tv.

Në reklamë shihet një femër e mbuluar e fesë islame, e cila është duke agjëruar dhe në pritje të iftarit gjatë një dite ramazani, si dhe ndërveprimi social me një femër tjetër që nuk i takon fesë islame, por që respekton atë.

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë,por serbët menjëher kan…

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës, dje, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë është thirr ezani i parë gjatë namazit të ikindisë, shkruan snews, transmeton Lugina-Lajm.

Kjo xhami në qytetin më verior të Serbisë u ndërtua në vitin 2008. Në esencë, kjo është xhamia e parë në rrugën Sofje-Budapest, pas më shumë se 250 vjetësh.

Xhamia e quajtur El-Muhajir (muhaxhir/refugjatë) ndodhet pranë tregut në rrugën Karagjorgjevo, dhe përbëhet prej minares 16 metra të lartë dhe tetë kupolave të vogla.

Shqiponja, skulptura më e madhe në botë, mori 10 vite për t’u ndërtuar në qytetin e ..

Skulptura, e emëruar Jatayu, është 60 metra e gjatë dhe 45 sosh e gjerë, me dekorime individuale dhe i shtresëzuar me pupla. Kjo, pasi Qendra e Tokës Jatayu është shtëpia e skulpturës më të madhe të shpendëve në botë, transmeton lajmi.net.

India mburret me pamjet që ofron Qendra e Tokës Jatayu.

Krahët e Jatayut shtrihen në tokë, e cila u lejon vizitorëve të ecin deri në majat e kokës së tij. Ata mund të hyjnë edhe brenda Jatayut.

10 vendet më të fri’kshme në botë për t’u vizituar ↓

Çfarëdo qoftë natyra e mishit të tyre, shpirtat e të vdekurve kthehen në realitet nëse vizitohen këto vende. Turistët po pohojnë se po bëjnë përvoja të çuditshme në këto vende, por përfundimisht të sigurta, transmeton lajmi.net. Destinacionet e paraqitura në listën tonë më poshtë i ngjasojnë një parku komercial horror.

Ndiqini fotografitë e mëposhtme për t’i parë ato

  • Spital psikiatrik në Korenë Jugore
  • Ishull në Japoni
  • Ishull në Venedik

Përleshje e pazakontë, kali su;lmon krokodilin ↓ VIDEO

Kemi parë shumë beteja mes kafshësh dhe në botën e tyre kjo është më se normale. Mirëpo, rrallëherë kemi hasur të shikojmë një përleshje mes kalit dhe krokodilit, transmeton lajmi.net. Në këtë video, mund të shihet sesi kali su;lmon krokodilin, madje duke e dëmtuar atë.

Në fillim kali nuk e su;lmon kafshën tjetër, por më pas nxehet dhe i gjuan me të dyja këmbët. /Lajmi.net/

Me lot në sy, e vetme dhe e heshtur: V.des 5-vjeçarja pa prindërit në krah

Vogëlushja palestineze 5-vjeçare, prindërit e së cilës ushtria izraelite nuk i lejoi të shkojnë me të në operacion, ka ndërruar jetë.

Vogëlushja palestineze nga Gaza, Aisha Lulu, e cila më në fund mori leje për udhëtim në Kuds për shkak të një operacioni të komplikuar në tru, u detyrua të udhëtojë e vetme pasi autoritetet izraelite refuzuan t’u japin leje prindërve të saj për ta shoqëruar.

Ajo vuante nga një sëm.undje në t.ru dhe vd.iq menjëherë pas operacionit. Aisha u detyrua të luftojë vetëm me sëmun.djen, në një injorim të pamëshirshëm të marrëveshjeve ndërkombëtare, traktatet e të drejtave të njeriut, të drejtat e fëmijëve, të drejtën për shëndet dhe qasje në shërbimet shëndetësore në mënyrë të sigurt.Për shkak të rrethimit të Gazës nga viti 2007, qindra pacientë palestinezë kanë vd.ek.ur pasi u penguan për të marrë trajtimin e duhur.

Spitalet në Gaza ende nuk janë pajisur si duhet ndërsa palestinezët e sëmurë duhet të udhëtojnë në Izrael apo jashtë vendit për shkak të pamundësisë së kurimit në Gazë.

E djathta e ‘hekurt’ e Nuri Seferit e mbyll meçin me fitore

Ka përfunduar meçi i zjarrtë ndërmjet Nuri Seferit dhe boksierit me nënshtetësi gjermane Rashidit.Seferi gjatë gjithë kohës e dominoi ndeshje duke u tregua mjaft luf.tëtar ndaj gjermanit, shkruan GazetaBlic.

Pas numërimit të goditjeve nga juria prezent, Nuri arriti ta mposht Rashidin.Boksieri jonë nga Gostivari u tregua mjaft i shkathët – ku dha më të mirë nga vetja për t’i bërë krenar një numër të madh të simpatizantëve në arenën ‘Sporthalle Grossmatt’ të Zvicrës.

Pasi mjekët i dhanë 48 orë jete, ky ishte vaji që shëroi këtë djalë 3 vjeçar!

Pasi e diagnostikuan atë me leuçemi, mjekët parashikuan që djaloshi Landon Riddle te kishte vetëm një mundësi 8-10% të jetes, jo më shumë se një ose dy ditë.

Nëna e tij, Sierra Riddle, kujton:

“Te gjithë gjoksin e tij e kishte plot me tu;more leucemie, nuk mund të merrte dot frymë. Ata i bene kimioterapite, por na thane se ndoshta nuk do ti bënte gje “.

Landon u trajtua me kimio për dy muaj, dhe ai u bë më keq, u ndje i sëmurë dhe humbi oreksin e tij. Mjekët humbën çdo shpresë që gjendja e tij mund të përmirësohej.

Megjithatë, një ditë, gjyshja e Landon sugjeroi ti provonin vajin e kan;abisit.

Kjo i detyroi ata të lëvizin në shtetin e Utah Kolorado, në mënyrë që të mund të provonin ligjërisht këtë trajtim. Pas pak ditësh, djali filloi të villte më pak dhe filloi të hante.

Nëna e tij më vonë shkroi në blogun e saj:

“Zemrat tona u mbushën me gëzim që ka;nabisi solli buzëqeshjen në fytyrën e Landonit. Landoni filloi të bëhej më mirë. Na dukej një mrekulli kjo qe kishte ndodhur! Ai filloi të hante përsëri! ”

error: KLIKO MBI REKLAMËN :)