Bota Kosova Lajme

Reagon Edi Rama pas deklaratave të Hahnit për viza

Deklaratat e komisionarit Johannes Hahn për taksat dhe liberalizimin e vizave sot në Prishtinë u kritikuan dhe u përfolën shumë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama reagoi po ashtu ndaj deklaratave të komisionarit.

Ai tha se taksa prej 100% është obstruktive por Kosova nuk ka fituar asgjë me qasjen e saj konstruktive ndaj Serbisë. Kryeministri Rama taksën e quajti ‘një klithmë’ që duhet dëgjuar nga Evropa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *