Lajme

Sonte meçi i shumpritur, Joshua vs Andy Ruiz, ja në ora sa fillon

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua, do të mbrojë titullin kampion këtë të shtunën ndaj Andy Ruiz Jr, duel që do të zhvillohet në Nju Jork. Dy boksierët kanë zhvilluar sot konferencën e fundit për shtyp para sfidës. Kjo është përballja e parë e Joshua në Amerikë, ku synon të ketë po kaq sukses dhe famë si dhe në vendlindjen e tij.

Dueli pritet të fillojë rreth orës 4:30 të mëngjesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *