Sport

5 vite më parë u ble nga Man City për 32 mln €, sot refuzohet nga Rosenborg

Ai është një sulmues 30-vjeçar i cili pesë vite më parë u ble nga kampionët e Manchester City-t për 32 milionë euro.

Megjithatë, tani ai është pa klub dhe po stërvitet te skuadra e League Two, Newport.

Agjenti i lojtarit po mundohet të gjejë një ekip të ri për të, por deri tani pa sukses. Klubi i fundit që refuzoi sulmuesin nga Bregu i Fildishtë është Rosenborg.

Me shumë mundësi Bony do të përfundojë në Itali ose në Turqi, ku mesa duket ka skuadra që kanë shfaqur interes për të.

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *