Lajme

Shefqet Krasniqi “godet” Haradinajn: Nuk mundesh ti me…, sepse unë …(Video)

Ish-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë dhe ish i akuzuari për nxitje, Shefqet Krasniqi në një intervistë për media kishte komentuar deklaratat e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me fenë islame.Shefqet Krasniqi ka vlerësuar se liderët politikë e kanë humbur vizionin dhe orientimin dhe, sipas tij, ata janë lodhur nga dështimet e njëpasnjëshme, ndaj shpëtimin e vetëm, siç ka thënë ai, e shohin në përkrahjen ndërkombëtare. Sipas tij, deklaratat e Haradinajt se “ai ka lindur mysliman, por s’e di pse është mysliman për shkak se asnjëherë në jetën tij nuk ka qenë në xhami”, do ta dëmtojnë partinë e tij dhe elektoratin potenciall

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *