Kuriozitet Lajme Shëndet

Ilaçi që ndalon fryerjen e barkut,dhe humbjen e peshës..

do ju rekomandojmë një recetë që rregullon gjendrën e tiroides dhe ndihmon të humbisni peshë në mënyrë natyrale.Përbërësit:

  • Një lugë çaji, lëng limoni.
  • Një lugë çaji, arrëmyshk.
  • Një lugë çaji, xhinxher të grirë.
  • Një lëng portokalli.
  • Një luge çaji kanelle.
  • Një filxhan me lëng boronice të freskët. Dy gota uji.

Metoda e përgatitjes:

Hidheni ujin në një tenxhere të vogël dhe vendoseni në zj’arr. Pasi uji ka vluar, shtoni lëngun e boronicës, kanellën, xhinxherin dhe arrëmyshkun. Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të pushojë për 20 minuta. Pastaj shtoni lëngun e limonit dhe lëngun e portokallit. Pijeni në temperaturë dhome ose të freskët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *