Kuriozitet Lajme

Durrësi u rrë nua, por ja çfarë ndodhi me pallatin 28-katësh në Golem pas lekundjeve te forta

Ky eshte pallati legjendar qe cdo dite i shtohet nga nje kat.Dhe me e bukura eshte se pse nuk ra pallati pa leje ne bregdet.Pallati ka pasur leje për 20 kate por si gjithmonë, ne shqiperi shto ‘ujë e shto miell’ ka vajtur deri 28 kate lartësi.Dhe me sa duket ai nuk dore,zohet do ta coje dhe me larte.Shty,pe rek.lam.en dhe lexo..

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *