Lajme

Lëkundje të forta t,ërmeti në …

Greqia është god,,itur pak më parë nga një të,rmet i fortë.Lëkundjet janë regjistruar në ishullin më të madh të vendit, Kretë, rreth orës 17:02.Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 sipas shkallës Rihter, ndërsa thellësia fokale ka qenë 13 km.Deri më tani nuk ka raportime për persona të lë,nduar apo dë,me materiale.Kujtojmë këtu që Kreta u god,it nga një të,rmet i fuq,ishëm me magnitudë 6.1, një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo le.xo..

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *