Lajme

Reagimi i Haradinajt për marrëveshjen Kosovë-Serbi e cila u arrit sot ju kam thane se Albini oshte njeri i…

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në Mynih, raporton Gazeta Express.Në një shkrim në Twitter, Haradinaj ka thënë se e duartroket këtë marrëveshje.Ai shton se tani është koha për finalen e madhe në mes të Kosovës dhe Serbisë.“E duartrokas vizionin dhe lidershipin e Richard Grenell dhe presidentit amerikan për udhëheqje dhe lehtësim efektiv të normalizimit dhe funksionimit të hekurudhave dhe autostradave që lidhin Kosovën dhe Serbinë. Tani është e nevojshme finalja e madhe, njohja reciproke si ka potencuar presidenti amerikan në dy letrat e vitit të kaluar”, ka shkruar Haradinaj.ndiqni pamjet duke shtypur ne foton me poshte…

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *