Lajme

Sapo ndodhi – Kjo është marrveshja e nënshkruar me Serbinë vjen edhe reagimi i Thaçit (FOTO)

Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para drejt arritjes së marrëveshjes finale, ndërsa thotë se duhet të shfrytëzohet interesimi i SHBA’së.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhd.

adm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *