Kuriozitet

Erdhi në Shqipëri të shesë makinën 30 mijë Euro, e tme,rrsh me çfarë i ndo,dh më pas shqiptarit të Kosovës

Një ngja,rje aspak e këndshme ka ndo,dhur ditën e sotme në Fushë-Krujë.Një shtetas nga Kosova, ka ar,dhur për ta sh,itur makinën e tij tip “Audi A6” me vl,erë 30.0000 euro në vendin tonë.Shtetasi i Kosovës, është ta,kuar me prona,rin e një lokali në Fushë-Krujë, ndërsa dhëndrri i pron,arit ka mar,rë makinën për ta pro,vuar në […]

Lajme

Kjo nuk pritej! Moti bën kthesën e çuditshme, çfarë ndodh me temperaturat ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit në vendin tonë për ditët në vijim, e fundit të gushtit, që përkojnë edhe me mbylljen e sezonit veror dhe nisjen e vjeshtës.Megjithatë, sipas SHMU, Rajoni i Ballkanit do të vijojë të ndikohet nga masat ajrore relativisht të qëndrueshme dhe të nxehta.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo lexo laj.min […]

Shëndet

Çfarë na ndodh kur konsumojmë këtë produkt? Ekspertja jep lajmin e frikshëm: Mos hani më byrekë

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë.Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht në zhvillimin e trurit. Këtë deklaratë, ajo e ka bërë gjatë seminarit me temë “Mungesë vëmendjeje të çrregullimit hiperaktiv”, shkruan meganews.al.Shty,pe rek.lam,en dhe vazdho le,xo la,jmin e plo,te me posh.te […]

Lajme

Lajm i trishtë! Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta gazetari Maksim Sinemati. Indjeri që ia dedikoi jetën gazetarisë dhe mediave ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 70-vjeçare.Sinemati ka punuar rreth 40 vjet në Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) si Drejtor i Lajmeve të Jashtme.Ai merrej gjithmonë me trajtimin e çështjeve ndërkombëtare dhe kontributoi edhe në vitet që punoi si […]