Lajme

E fundit/ Makina del nga rruga dhe për,plaset me pemën,humb jetën 17-vjeçari (emri foto)

Një aks ident i rëndë automobilistik ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Gjirokastrës, ku për pasojë një 17-vjeçar ka humbur jetën. Ngjarja u regjistrua në lagjjen e njohur si “Blloku i furrave”, në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.Raportohet se në afërsi të ish-fabrikës se këpucëve në Gjirokastër, një automjet tip ‘Benz’ ka dalë nga rruga dhe […]

Kuriozitet Lajme

Kishte dhi,mbje të forta në fund të barkut, gjine,kologu tro nditet nga ajo që i nxjerr nga m,itra (Foto)

Historia e kësaj gruaje është shumë e çudi,tshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Gruaja në fjalë kishte vite që vua, nte nga dhi. mbjet në fund të barkut, por e kishte neglizhuar, derisa dhi, mbjet u bënë të padur,ueshme.per ta lexu.ar lajmin e plo.te,shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo lexo..

Lajme

LAJMI I FUNDIT – Leonora Jakupi në QKUK

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi shkon në QKUK.Leonora Jakupi ka shkuar sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, me ç’rast ka takuar drejtorin e përgjithshëm Basri Sejdiu.Këngëtarja ka publikuar një fotografi me drejtorin, të cilin e bën meritor për ndryshimet thelbësore në shëndetësi dhe kujdesin ndaj pacientëve, shkruan rtv21.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo..

Lajme

Nga 1 janari 2019-të qytetarët do të punojnë në Gjermani pa pasaportë të BE-së, por vetëm me…..

Qytetarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Kosoves, Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës nga 1 janari do të munden të punojnë legalisht në Gjermani. Vetëm me dokumente të shteteve të tyre, respektivisht pa pasur pasaportë të BE-së.Ky informacion është shpallur zyrtarisht nga Merekl ku thotë se qytetarët do të mund të punojnë në vendin më të zhvilluar të […]

Shëndet

E ha ndonje nga ju kosin ne mengjes? Qe tani e tutje do te vazhdoni qe te gjithe, pasi te mesoni kete perfitim fantastik

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët.Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme.Kosi mund të hahet me të ëmbla dhe të kripura, në mëngjes, drekë apo edhe darkë për një vakt të lehtë. Kosi është i pasur me kalium, kalçium, magnez, […]