Bota Kuriozitet Lajme

E RËNDË/ Aksi’dent i tme’rrshëm, humb jetën shqiptari në Greqi ishte nga ..

Ka qene fat’al për një shtetas shqiptar aksi’denti i ndodhur në aksin që lidh Korinthin me Qiaton në Greqi.Sipas policisë greke, aksi’denti ndodhi në kohën që drejtuesi i automjetit humbi kontrollin dhe pasi u për’plas me murin, bëri disa bato dhe përfundoi në bregun e detit. U desh ndërhyrja e forcave zja’rrfikëse për të nxjerrë […]

Bota Kuriozitet

Djathistët radi;kalë gjatë iftarit në qendër të Kopenhagës do;gjën Kur’anin

Të djathtët rad;ikalë prot;estuan mbrëmë kundër organizimit të iftarit në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagë, dhe me këtë rast do;gjën Kur’anin duke brohoritur slogane isla;mofobe dhe ksen;ofobike, raporton Anadolu Agency (AA). Në sheshin e qytetit në Kopenhagë edhe këtë vit u mbajt iftari tradicional ku u mblodhën një numër i madh besimtarësh. Në shesh u mblodh […]

Bota

Joshua vs Any Ruiz Live Streaming Video

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua, do të mbrojë titullin kampion këtë të shtunën ndaj Andy Ruiz Jr, duel që do të zhvillohet në Nju Jork. Dy boksierët kanë zhvilluar sot konferencën e fundit për shtyp para sfidës. Kjo është përballja e parë e Joshua në Amerikë, ku synon të […]

Bota Kuriozitet

E rëndë: Po shkonte për t’u falur në xhami, 16 vjeçari vr’itet për vd’ekje, pla’goset rëndë shoku i tij

Një fëmijë 16-vjeçar ka hum’bur jetën si dhe një person tjetër është pla;gosur, si pasojë e zja;rrit të hapur nga forcat iz;raelite, teksa tentonte të kalonte “Murin e Ndarjes” për të falur namazin e xhumasë në Mes;xhid-iAksa. Sipas njoftimit të bërë nga Ministria pal’estineze e Shëndetësisë, ushtarët iz’raelitë kanë hapur zj’arr ndaj dy pal’estinezëve të […]