Bota Kuriozitet Lajme

Presidenti afrikan që po çudit botën me atë çka bën për vendin e tij

Shndërrimi i menjëhershëm dhe i shpejtë në sektorin e prodhimit, komunikimit, shëndetësisë dhe të tjera në Tanzani dëshmon një agim të ri për gatishmërinë e kontinentit për biznes serioz, në Republikën e Bashkuar të Tanzanisë. Tanzania është ekonomia e katërt me rritjen më të shpejtë në botë, përpara Kinës dhe Shteteve të Bashkuara, sipas një […]

Bota

Unë jam Selma. Jam ajo vajza që ishte mësuar për të qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes… [ Lexojeni..]

Es-Selamu Alejkum – Paqja qoftë mbi ju!Unë jam Selma. Jam ajo vajza që ishte mësuar për të qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Ajo vajza që këmbëngulte që t’i plotësoheshin dëshirat e saj medoemos. Ajo vajza që nuk shqetësohej për asgjë dhe që kujtonte se bota rrotullohej veç rreth saj.Prindërit më kanë treguar moralin më […]

Bota Lajme

Lot dhe 10 minuta duartrokitje për “Gruan e hekurt”, Angela Merkel lë CDU pas 18 vitesh (Video)

Lot dhe 10 minuta duartrokitje për “Gruan e hekurt”, Angela Merkel lë CDU pas 18 vitesh.Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg ku do të zgjidhet sot pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel, e cila do të vazhdojë të mbetet kancelare.Kryetarja e deritanishme e partisë kristiandemokrate CDU Angela Merkel, u largua nga […]

Bota Lajme

Atent’at kancelares Merkel?! Çfarë ndodhi me avionin që po e çonte (PAMJE)

Mediat gjermane raportojnë se avi0oni qeveritar me të cilin ishte parashikuar që Merkel të udhëtonte drejt Argjentinës, është ulur në pistën e Këlnit, pasi dyshohet për një sulm kibernetik për arsye kriminale. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje forcat speciale të antikrimit kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e defektit të avionit, e cila po hetohet […]