Chelsea F.C. Futboll Liverpool F.C. Sport Superkupa e Europës

Ja sa para fitoi Liverpooli pasi mposhti Chelsean në Superkupën e Europës

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean për ta fituar Superkupën e Evropës dhe përveç kësaj ata janë pasuar edhe si klub.  Ndeshja shkoi në penallti pasi për 90 minuta dhe pas vazhdimeve rezultat ishte 2-2. Tammy Abraham e humbi penalltinë vendimtare. Fituesit e ndeshjes i kanë fituar 4,5 milionë euro, ndërsa humbësit do të shkojnë në […]

A.S. Roma Chelsea F.C. Futboll Michy Batshuayi Sport

Nuk bën pjesë në planet e Lampard, sulmuesi i Chelsea drejt Serie A

Roma kërkon me çdo kusht një sulmues, edhe nëse Edin Dzeko qëndron në kryeqytetin italian. Trajneri Fonseca e shikon të paplotësuar repartin e sulmit, prandaj u ka kërkuar drejtuesve me insistim një alternative, e cila mund të vijë nga Premier League. Emri më i ri është ai i Michy Batshuayi, belgut që nuk ka hapësira […]

Chelsea F.C. Futboll Manchester United F.C. premier league Sport

United deklason Chelsean me poker, Lampard e nis keq me Blutë (VIDEO)

Manchester United ka shpartalluar Chelsea-n me rezultatin e pastër 4-0 në Old Trafford. Ishte ndeshja debutuese e Harry Maguire dhe Aaron Wan-Bissaka, të cilët i kanë dhënë goxha siguri Djajve në prapavijë. Ndërsa sulmi ishte i papërmbajtshëm, Martial dhe Rashford kanë qenë të papërballueshëm për mbrojtjen e Chelsea-t. Ishte Rashford ai që zhbllokoi rezultatin me […]

Antonio Conte Chelsea F.C. Fenerbahçe S.K. Futboll Inter Milan Sport Victor Moses

E fituan Premier League së bashku: Conte transferon lojtarin e Chelsea te Interi, nuk është Alonso

Lojtari i Chelsea i huazuar te Fenerbahce, mund të bashkëpunojë përsëri me Antonio Conten. Moses ishte njëri nga lojtarët kyç në formacionin e Contes në sezonin 2016/17, kur Chelsa u shpall kampion në Premier League. Nigeriani luajti vetëm 23 ndeshje me Chelsean para ardhjes së Contes, ndërsa me ardhjen e italianit në Stamford Bridge pritej […]

Chelsea F.C. Futboll N'Golo Kanté Paris Saint-Germain F.C. Sport

Kante komenton zërat që e lidhin me PSG

N’Golo Kanten ka thënë se është i nderuar me interesimin e Paris Saint-Germain, por që nuk do të shkojë askund në këtë verë. Lojtari 28-vjeçar  është njëri ndër mesfushorët më të mirë defanziv në botë, derisa po lidhet me një rikthim në vendlindjen e tij. Mesfushori i Chelseat  ka deklaruar se është i nderuar me […]

Chelsea F.C. Futboll Sport Tiémoué Bakayoko

Chelsea nxjerr në shitje Bakayokon, tri klube të interesuara për francezin

Tiemoue Bakayoko është rikthyer te Chelsea pas një viti huazim te Milani. Mesfushori francez pati paraqitje mjaftë të mira te Milani, por Rossonerët nuk do ta blejnë kartonin e tij. Trajneri Giampaolo nuk e preferon francezin në mesfushë, kësisoj që Bakayoko po shikon tjera mundësi. Frank Lampard gjithashtu nuk e dëshiron atë te Chelsea dhe […]

Arsenal F.C. Chelsea F.C. Futboll Sport Wilfried Zaha

Derbi Londinez në merkato: Chelsea rrëmben yllin e dëshiruar nga Arsenal

I gjendur vetëm me një sulmues të mirëfilltë, francezin Olivier Giroud, trajneri Frank Lampard ka ngritur zërin, duke i kërkuar klubit përforcime. Dhe “blues” i kanë vënë syrin sulmuesit nga Bregu i Fildishtë, Wilfried Zaha, që luan në Premier League me Crystal Palace. Për sulmuesin 26-vjeçar ka kohë që interesohet skuadra e Arsenal, madje duke […]

Antoni Conte Chelsea F.C. Futboll Inter Milan Marcos Alonso Sport

Bombë: Conte kërkon transferimin e yllit të Chelsea te Interi

Mesfushori spanjoll Marcos Alonso mund të rikthehet në Serinë A. Trajneri i Interit, Antonio Conte, kërkon të sjellë te skuadra zikaltër një nga lojtarët e tij të preferuar te Chelsea, me të cilin u shpall kampion në sezonin e parë në Premier League. Alonso ka një kontratë deri në vitin 2023 me Chelsea dhe për […]