Fabio Paratici Fc Barcelona Futboll Juan Miranda Juventus F.C. Sport

Paratici nis sulmin: Përforcimi i rradhës vjen nga Barcelona!

Drejtori sportiv i bardhezinjve, Fabio Paratici është i përqendruar te largimi i lojtarëve që konsiderohen të tepërt, por vazhdon të punojë edhe për sa i takon blerjeve të mundshme. Mes këtyre është edhe Juan Miranda, mbrojtësi i majtë 19-vjeçar i Barcelona-s, që Juventus e ndjek prej një kohe të gjatë. Lojtari nuk konsiderohet i domosdoshëm […]

Fabio Paratici Futboll Mauro Icardi Paulo Dybala Sport

Paratici me një deklaratë surprizë për shkëmbimin Icardi-Dybala

Fabio Paratici, drejtori sportiv i Juventusit, ka folur sot për “Sky Calcio” në lidhje me merkaton e bardhezinjve. Ai ka konfirmuar se kohët e fundit nuk ka patur shumë lëvizje, por gjithçka është nën kontroll. “Gjatë merkatos ka gjithnjë shumë fjalë e thashetheme dhe në fund jo gjithçka është e vërtetë apo jo çdo objektiv […]

Everton Soares Fabio Paratici Futboll Juventus F.C. Sport

Shkëlqeu në Copa America, Juventus ka gati transferimin e rradhës

Paraqitjet e tij në “Copa America” kanë lënë përshtypje te të gjithë, ndaj kalimi në futbollin europian duket gjithnjë e më i mundshëm. Everton Soares është një nga të lakmuarit e merkatos së kësaj vere dhe emri i tij është në listën e shumë klubeve, edhe atyre më të mira. Midis tyre figuron Juventusi, i […]

Fabio Paratici Futboll Inter Milan Juventus F.C. Mauro Icardi Sport

Icardi i vendos një afat kohor Paraticit, pritet reagimi i Juventusit

Mauro Icardi është gjithnjë e më pranë largimit nga Interi dhe skuadra e tij e rradhës sipas të gjitha gjasave do të jetë Juventus. Mirëpo bomberi argjentinas nuk e ka ndërmend të presë përgjithmonë ofertën e Biankonerëve. Icardi i ka vendosur një afat Paraticit dhe tani pritet reagimi i Juventusit. Icardi ia ka bërë të […]