Futboll Sport

Shkëlqen Mane, Liverpooli merr fitoren e dytë në Premier League (VIDEO)

Liverpool ka mundur 2-1 Southampton-in në transfertë dhe i është bashkuar Arsenal-it në kreun e renditjes. “Të Kuqtë”, që vinin nga suksesi në mesjavë kundër Chelsea-t në Superkupën e Europës, kanë siguruar tri pikët falë dy golave të bukur të Mane (45′) dhe Firmino (71′). Në ndeshjet e tjera: Everton ka mundur 1-0 Watford, Norwich […]

Futboll Manchester City F.C. Premier Leauge Sport Tottenham Hotspurs F.C.

Formacionet zyrtare: Manchester City-Tottenham

Manchester City dhe Tottenham Hotspur kanë publikuar tashmë formacionet startuese. Qytetarët janë nikoqir të Spurs në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Ligës Premier, e cila zhvillohet në Etihad nga ora 18:30. Skuadra e Pep Guardiolas vjen në këtë ndeshje pas fitores së thellë në udhëtim te West Hami dhe synon fitoren e […]

Augsburg borussia dortmund bundesliga Futboll Sport

Borussia Dortmund deklason Augsburgun në ndeshjen e parë të Bundesligës (VIDEO)

Borussia Dortmund ka marrë kreun e Bundesliga-s pas fitores bindëse 5-1 të marrë në shtëpi kundër Augsburg në javën e parë të kampionatit. Verdhezinjtë, pas golit të realizuar nga Niederlechner në minutën e parë të takimit për miqtë, kanë marrë kontrollin e ndeshjes dhe kanë përmbysur me lehtë augsburg falë golave të Alcacer (3′, 59′), […]

Futboll Liverpool F.C. Sadio Mane Southampton Sport

Mane nuk ka të ndalur, shënon një super gol ndaj Southampton (VIDEO)

Liverpooli ka gjetur golin e avantazhit në minutën e fundit të kohës shtesë në pjesën e parë. Sulmuesi Sadio Mane ka pushuar topin në rrjetën e Southampton-it në minutën e 45’+1′ për 0-1. Afrikani ka marrë një pasim brenda zone dhe me një goditje diagonal e ka pushuar në trekëndësh duke i dhënë avantazhin “Redsave”. […]

Fernando Llorente Futboll Inter Milan Sport

Transferimi i Dzekos dështoi, Inter transferon një tjetër sulmues me parametra zero!

Roma ka blinduar Edin Dzeko. Boshnjaku ka rinovuar deri më 30 qershor 2022, duke fshirë hipotezën e një lamtumire të mundshme nga kryeqytetasit dhe kalimin tek Interi. Zikaltrit panë të venitej kjo dëshirë e Antonio Conte, i cili shihte te boshnjaku partnerin ideal të gjigantit belg, Lukaku. Marotta dhe Ausilio do të duhet të shikojnë […]

FC Bayern Munich Futboll Mickael Cuisance Sport

Nuk mbaron me Coutinhon, Bayern zyrtarizon përforcimin e rradhës!

Bayerni i Munichut ka konfirmuar se ka marrëveshje me Borussia Monchengladbachun për transferimin e mesfushorit Mickael Cuisance. Lojtari 20-vjeçar është shndërruar në njërin ndër mesfushorët më cilësor në Bundesliga që nga koha kur iu bashkua Monchengladbachut nga Nancy në vitin 2017. Mesfushori francez ka bërë 35 paraqitje për skuadrën gjermane në dy sezonet e fundit, […]