Kosova Lajme

Aksident tragjik sapo ndodhi ne Kosove, ka te vd*ekur

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot, në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në vendin e quajtur Konjuh. Një person ka mbetur i vd.ekur nga ky aksident dhe disa të tjerë të lënduar. Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha, ka thënë se sipas informacioneve të fundit një person ka vde.kur, ndërsa disa […]

Kosova Kuriozitet

Fëmija për pak të mbytet në Gërmi, është në gjendje të rëndë

Një fëmijë në pishinën e Gërmisë në kryeqytet është shpëtuar nga vde’kja. Indeksonline mëson se për shkak të problemeve me epilepsi, si pasojë e rrëzimit në platon e pishinës, kishte mbetur pothuajse pa shenja jete. Por, mjekët pas disa minutash, kishin arritur t’ia rikthejnë pulsin, transmeton Indeksonline. Aktualisht, fëmija është nisur për QKUK, pasi i […]

Kosova Lajme

RRUFEJA GODET DHE MBYT NJË GRUA NË RAJONIN E DEÇANIT!

Rrufeja godet dhe mbyt një grua në rajonin e Deçanit!Rrufeja ka goditur për vdekje një femër sot në Bjeshkët e Deçanit. Ngjarja ka ndodhur konkretisht në Bjeshkët e Carrabregut.Disa pjesë të Dukagjinit janë përfshirë këtë pasdite nga rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimëBurime të Indeksonline bëjnë të ditur se viktima është e moshës […]