Kosova Lajme

Shikojeni si Policia e Kosovës ndalon serbët në kufirin Jarinje, Rrespekt!!

Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur forcat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU.Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs, kanë dërguar njësite emergjente për t’ia mohuar ekipit të Crvena Zvezdas hyrjen në Kosovë, transmeton Insporti.Ekipi nga Beogradi synon që ta zhvillojë ndeshjen e Kupës së […]

Kosova Lajme

Urime Kosovë! Në konfe,rencën për media Mogherini e dha lajmin e ma,dh për Kosovën

Liberalizimi i vizave vazh,don të jetë ҫësht,je e pazg,jidhur për Kosovën.Federica Mogherini ka thënë se duhet të mer,,ret një vendim fin,al për liberalizimin e vizave për Kosovën.Ka ar,dhur ko,ha për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka thënë përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe sig,,uri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në Helsinki, pas takimit […]

Kosova Lajme

Aksident tragjik sapo ndodhi ne Kosove, ka te vd*ekur

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot, në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në vendin e quajtur Konjuh. Një person ka mbetur i vd.ekur nga ky aksident dhe disa të tjerë të lënduar. Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha, ka thënë se sipas informacioneve të fundit një person ka vde.kur, ndërsa disa […]

Kosova Kuriozitet

Fëmija për pak të mbytet në Gërmi, është në gjendje të rëndë

Një fëmijë në pishinën e Gërmisë në kryeqytet është shpëtuar nga vde’kja. Indeksonline mëson se për shkak të problemeve me epilepsi, si pasojë e rrëzimit në platon e pishinës, kishte mbetur pothuajse pa shenja jete. Por, mjekët pas disa minutash, kishin arritur t’ia rikthejnë pulsin, transmeton Indeksonline. Aktualisht, fëmija është nisur për QKUK, pasi i […]