Kuriozitet Lajme

Çfarë moti na pret sot dhe nesër?

Në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të vazhdojë të jetë nxehtë për këtë periudhë kohore. Edhe në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Nesër në tërë rajonin do të […]

Kuriozitet

Momenti kur Taip Erdogan futet në Qaben e bekuar, shikoni se si e mbron ushtria arabe .. | VIDEO

  Presidenti Erdogan vizitoi Qaben në Arabinë Saudite, ku shkoi për të bërë bisedime zyrtare në Umrah, dhe bëri Umrah. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan vizitoi Qaben në Arabinë Saudite, ku ai erdhi për të bërë kontakte zyrtare, dhe bëri një Umrah. Urfastar.com publikoi foto, Presidenti Erdogan dhe Nënsekretari i MIT Hakan Fidan, Shefi i Shtabit të […]

Kuriozitet Lajme

Mirush Kabashi përlot me fjalët për 23 vjeçaren që i dha fun’d jetës

“Adela Gjoka një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fu’nd jetës në kushtet e një dep’resioni të rë’ndë për shkak të var’fërisë eks’treme të familjes së saj dhe pamundësisë për të gjetur një vend pune. E diplomuar për inxhinieri ajo u end më kot dyerve shtetërore pasi nuk mori kurrë një përgjigje pozitive. […]

Kuriozitet

Pas 50 vitesh martesë burri i rrëfeu gruas së tij se e kishte gënjyer gjithë jetën, por ajo…

Një çift të moshuarish jetonin vetëm në banesën e tyre në një fshat amerikan. Ata ishin dashuruar që të rinj dhe pavarësisht të gjithë sfidave ata kishin ruajtur dashurinë e tyre edhe për mbi 50 vjet martesë.Ata jetonin në varfëri, por çifti ishte mirënjohës që kishin njëri-tjetrin. Një herë në javë, burri dhe gruaja uleshin […]