Lajme

Kjo nuk pritej! Moti bën kthesën e çuditshme, çfarë ndodh me temperaturat ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit në vendin tonë për ditët në vijim, e fundit të gushtit, që përkojnë edhe me mbylljen e sezonit veror dhe nisjen e vjeshtës.Megjithatë, sipas SHMU, Rajoni i Ballkanit do të vijojë të ndikohet nga masat ajrore relativisht të qëndrueshme dhe të nxehta.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo lexo laj.min […]

Lajme

Lajm i trishtë! Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta gazetari Maksim Sinemati. Indjeri që ia dedikoi jetën gazetarisë dhe mediave ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 70-vjeçare.Sinemati ka punuar rreth 40 vjet në Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) si Drejtor i Lajmeve të Jashtme.Ai merrej gjithmonë me trajtimin e çështjeve ndërkombëtare dhe kontributoi edhe në vitet që punoi si […]

Lajme

Doli per te peshkuar me te atin, gjen,det i paj,etë 6-vjeça,rin i zhdu,kur pak ditë më parë

Në Angli vijojnë kërk,imet nga gr,upet e shpëti,mit për 6-vjeçarin Lucas i cili ,r,a në lumë këtë të shtunë tek,sa peshk,onte me të atin.Është bërë e di,tur ketë mëngjes nga një zëdhë,nës i poli,,cisë së Kent se është gje,tur një tr,up i paj,etë, i ci,li dysh,ohet të jetë i 6-vjeç,arit. Megjithatë ak,oma identi,fikimi nuk është […]

Kuriozitet Lajme

Vajza jetoi 17 vite me radhë pa e kuptuar se ç’mbante në trup, mjekët u sho.kuan kur e panë, kishte…(Foto)

Një vajzë adoleshente ka jetuar për 17 vite me radhë pa e ditur se në trupin e saj mbante vëllanë binjak. Specialistët thonë se bëhet fjalë për një fenomen shumë të rrallë, i cili ndodh më rrallë se një herë në një milionë lindje dhe se literatura mjekësore ka rreth 200 raste të tilla.Shty,pe rek.lam.en […]

Lajme

LAJM I FUNDIT/ Aksident tra.gjik, dy të vd.ekur nga përplasja e makinave “Benz”. Vik.timë shoferi dhe një pasagjere

Sipas policise, ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:20, në aksin rrugor Fier-Lushnje, në fshatin Savër.“Jane përplasur automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.Gj, 29 vjeç, banues në Pirrë, Lushnje, me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje”- njofton policia, duke sqaruar se “Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi I.T […]