Kosova Lajme

Kadri Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës

Kadri Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen KosovësKryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë ushtarake amerikane ku po sheh nga afër pajisjet ushtarake që Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’ia dhurojnë Ushtrisë së Kosovës gjatë fazës tranzitore.Kadri Veseli ka rikonfirmuar sonte sërish […]

Kosova Lajme

Pamje ekskluzive: Momenti kur Kadri Veseli ‘ngjitet’ mbi “bishën” e amerikanëve (Video)

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli po qëndron për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Kryeparlamentare është parë në një automjet ushtarak amerikan.Ndërsa, vlen të theksohet se ai ka konfirmuar se Ushtria e Kosovës do të krijohet më 14 dhjetor.“Kjo është ditë e paqes, ditë që shënon edhe ditën ku kanë rënë edhe dëshmorët […]

Kosova Lajme

Serbia në Panik, Shikojeni se çfarë video publikon Ushtria e Kosovës (PAMJE)

Të importuara nga Turqia autoblindat e FSK-së janë mjete të sigurta për ti transportuar ushtarët në raste të emergjencave. Në emisionin e fundit “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar pamje gjatë manovrave të FSK-së ku janë përdorur mjetet e blinduara. VIDEO ↓↓↓↓ Në reportazhin e transmetuar shihet toga e ushtarëve special duke u bërë gati e […]

Lajme Maqedoni

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni: Maqedonasit insistojnë të mos numërohen sa përqind shqiptarë janë sepse ..

Nuk do të ketë grafë për përkatësinë etnike dhe fetare gjatë regjistrimit të popullsisë i cili do të mbahet prej 1 deri më 21 prill të vitit 2020, shkruan Portalb.mk. Ministria e Drejtësisë e ka publikuar propozim-ligjin për regjistrim të popullsisë, amvisërive dhe banesave, ndërkaq ashtu siç u paralajmërua, sipas të njëjtit nuk parashihet që […]

Lajme Maqedoni

Kamera të fshehta në shtëpinë e Albert Musliut. DSK-ja ka ndjekur analistin shqiptar,çka gjetën brenda ?!

Gjatë vitit 2015, gazetari dhe analisti politik Albert Musliu është përcjellë nga pjesëtarët e DSK-së me urdhër të Goran Grujovskit. Sot këtë e ka thënë Aleksandar Valsilevski – Ninxha, i akuzuari për rastin e 27 prillit gjatë dhënies së dëshmisë së tij në gjykatë gjatë seancës gjyqësore për rastin e ndodhur në Parlament. Sipas tij, […]

Kosova Lajme

Marko Gjuriq kërcënon hapur shqiptarët: Ne jemi gati për luf’të, për 24 orë ju ..

Në seancën e Komitetit Ekzekutiv të partisë SNS, në Çaçak, ai deklaroi se nuk përjashtohet mundësia e ndonjë konflikti të armat’osur me shqiptarët. Gjuriç deklaroi para audiencës në Qendrën Kulturore të Çaçakut se shqiptarët e Kosovës po përpiqen në çdo mënyrë të provokojnë çdo lloj gjesti të Serbisë që do të ishte shkaktar për konfliktin […]

Kosova Lajme

“CIA dërgon anije të mbushura me armë për ushtrinë e Kosovës,reagon Serbia duke i thënë..

Një anije amerikane e ngarkuar me armë të teknolegjisë së fundit për nevojat e të ushtrisë së Kosovës është në rrugën e saj përtej Atlantikut që do të mbërrinë në portin e Durrësit në Shqipëri, shkruan gazeta serbe ‘novosti’. Sipas gazetës, ngarkesa e me armë do të dërgohet për në bazat e Forcave të Sigurisë […]