Futboll Liverpool F.C. Sadio Mane Southampton Sport

Mane nuk ka të ndalur, shënon një super gol ndaj Southampton (VIDEO)

Liverpooli ka gjetur golin e avantazhit në minutën e fundit të kohës shtesë në pjesën e parë. Sulmuesi Sadio Mane ka pushuar topin në rrjetën e Southampton-it në minutën e 45’+1′ për 0-1. Afrikani ka marrë një pasim brenda zone dhe me një goditje diagonal e ka pushuar në trekëndësh duke i dhënë avantazhin “Redsave”. […]

adrian Futboll Liverpool F.C. Sport

E pabesueshme: Tifozi dëmton Adrian, Liverpool pa portjer (VIDEO)

Portieri i Liverpool-it, Adrian, heroi i Superkupës së Europës të fituar kundër Chelsea-t, ka pësuar një dëmtim të pabesueshëm. Portieri spanjoll, i cili ka marrë vendin e të dëmtuarit Alisson në formacionin titullar të “Të Kuqve”, është në dyshim për ndeshjen e ardhshme te Premier League kundër Southmapton. Gjithçka për faj të një… tifozi! Menjëherë […]

Chelsea F.C. Futboll Liverpool F.C. Sport Superkupa e Europës

Ja sa para fitoi Liverpooli pasi mposhti Chelsean në Superkupën e Europës

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean për ta fituar Superkupën e Evropës dhe përveç kësaj ata janë pasuar edhe si klub.  Ndeshja shkoi në penallti pasi për 90 minuta dhe pas vazhdimeve rezultat ishte 2-2. Tammy Abraham e humbi penalltinë vendimtare. Fituesit e ndeshjes i kanë fituar 4,5 milionë euro, ndërsa humbësit do të shkojnë në […]

Futboll Gary Neville Liverpool F.C. Manchester United F.C. Sport

Legjenda: United do ta fitojë më shpejtë Premier League se Liverpooli

Liverpool e mbylli sezonin e fundit në Premier League në vendin e dytë, duke qenë 31 pikë më shumë në renditje se Manchester United. Gjithsesi, legjenda e futbollit anglez Gary Neville, një ikonë e United, beson se “djajtë” do ta fitojnë titullin kampion më herët se “reds”. Neville u shpreh sot për “Daily Mail” se […]

Futboll Georginio Wijnaldum Jurgen Klopp Liverpool F.C. Sport

Wijnaldum: Klopp kishte veshur të brendshmet e Ronaldos para finales me Realin

Të gjithë fansat e futbollit e dijnë se Jurgen Klopp është një trajner që i motivon shumë lojtarët e tij.  Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum ka zbuluar detaje interesante nga finalja e Kievit ku Liverpooli u mposht nga Reali i Madridit 3-1. Holandezi ka zbuluar se Jurgen Klopp atë natë kishte veshur të brendshmet e […]

Alisson Becker Futboll Jurgen Klopp Liverpool F.C. Sport

Klopp e konfirmon se Alisson do të mungojë për disa javë

Portieri brazilian Alisson Becker do t’i mungoj Liverpoolit për disa javë. Lajmin e ka konfirmuar trajner Jurgen Klopp. Alisson ishte lënduar në ndeshjen kundër Norëich Cityt, duke zgjatur një muskul të këmbës. Zgjedhja e parë në portën e The Reds do të jetë portieri spanjoll Adrian. Ndërsa klubi së fundi ka rikthyer portierin Andy Lonergan […]

Alisson Becker Futboll Jurgen Klopp Liverpool F.C. Sport

U lëndua ndaj Norwich, ja sa do të qëndrojë jashtë fushave Alisson…

Kampionët europianë ishin në avantazhin 3-0 kundër Norwich, kur Alisson u dëmtua në këmbën e majtë. Minuta e 39-të e ndeshjes. Ndërkombëtari brazilian u zëvendësua nga Adrian, të cilit iu dha një debutim i befasishëm në klubin e tij të ri, pasi u bashkua me Liverpool në fillim të kësaj jave, si lojtar i lirë. […]