Lajme Maqedoni

Vdi.qën në lulen e rinisë, dy vëllezërit që humbën jetën sot tragjikisht, ishin agjërueshëm

Dy personat që kanë hum.bur jetën në mënyrë tragj.ike në Çair janë nga Koliçani i Epërm. Sipas policisë, ata janë të moshës 26 dhe 28 vjeçare. I lënd.uari është 54 vjeçar. “Më datë 01.06.2019 rreth orës 11 është deno.ncuar se në rrugën ‘Kemal Sejfulla’ karshi poliklinikës Çair, gjatë gropimit të dheut me ekskavator për rrjetin […]

Lajme Maqedoni

Traagjedi e rëndë trondit Maqedoninë, huumb jetën i riu shqiptar

Tragjedi e rëndë ka ndodhur në rrugën Kërçovë-Ohër. Sipas policisë, të enjten (23.05.2019) rreth orës 13 e 30 minuta në fshatin Drugovë, në rrugën rajonale Kërçovë-Ohër një kamion “Mercedes” me targa të Strumicës (drejtuar nga G.T. 63 vjeçar), është përplasur me një motocikletë “Suzuki”, e drejtuar nga 28 vjeçari me iniciale K.A. nga Zajazi, transmeton […]

Lajme Maqedoni

Aks*ident i rëndë, vd*es një person….

Një person e ka humbur jetën, ndërsa ka edhe të lënduar në ak*sidentin rrugor që ka sot pasdite ka ndodhur në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër. Në aks*ident janë përpl*asur një “Volkswagen passat” dhe “Suzuki maruti”, të dy me targa të Kërçovës. Komunikacioni është ndërprerë, ndërsa po*licia po kryen ekspertizë.Pas pak do te kete informacione me te […]