Futboll Inter Milan Mauro Icardi Sport

Surprizë: Një tjetër klub futet në garë për Icardin

Gjiganti francez Monaco i është bashkuar garës për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, raportojnë mediat italiane. Drejtuesit e Monacos po shqyrtojnë mundësinë e transferimi të Icardit këtë merkato dhe në rast se argjentinasi transferohet në Francë do të ishte surpriza më e madhe e kësaj merkatoje. Sezonin e kaluar Icardi shënoi 17 gola me Interin […]

A.S. Roma Edin Dzeko Futboll Inter Milan Juventus F.C. Mauro Icardi Paulo Dybala Sport

Plani B: Inter transferon një tjetër yll nëse dështon pista Dzeko

Interi ka përgatitur Planin B në rast se dështon transferimi i Edin Dzekos në Meazza. Interi po punon për të siguruar firmën e Edin Dzekos, por Roma ka kërkuar 20 milionë euro për lirimin e boshnjakut dhe kjo kërkesë e Romakëve është e papranueshme për Neroaxurët. Boshnjaku ka shprehur dëshirën e tij për tu transferuar […]

A.S. Roma Edin Dzeko Futboll Inter Milan Juventus F.C. Mauro Icardi Milik S.S.C. Napoli Sport

Aleanca Anti-Juve: Inter, Napoli dhe Roma shkëmbejnë yjet e tyre

Inter, Napoli dhe Roma po planifikojnë një shkëmbim me sulmuesit e tyre për ti ndihmuar njëra tjetrës në garën kundër Juventusit. Inter, Napoli dhe Roma po përgatisin një shkëmbim ku do të përfshihen Mauro Icardi, Arkadiusz Milik dhe Edin Dzeko. Corriere dello Sport shkruan se kjo është një aleancë Icardi Anti-Juventus dhe tre klube do […]

Futboll Inter Milan Juventus F.C. Mauro Icardi Sport

Icardi, Juventusit: Ju pres vetëm deri ditën e diel

Ylli argjentinas po vazhdon të mbajë Juventusin në krye të preferencave të tij, por kjo pritje nuk do të vazhdojë përgjithmonë. Sipas ‘Corriere della Sport’, 26 vjeçari do të presë Juventusin deri të dielën, për të bërë kontakte konkrete. Nëse me kampionët e Italisë nuk arrihet një marrëveshje deri në atë ditë, Icardi do të […]

Fabio Paratici Futboll Mauro Icardi Paulo Dybala Sport

Paratici me një deklaratë surprizë për shkëmbimin Icardi-Dybala

Fabio Paratici, drejtori sportiv i Juventusit, ka folur sot për “Sky Calcio” në lidhje me merkaton e bardhezinjve. Ai ka konfirmuar se kohët e fundit nuk ka patur shumë lëvizje, por gjithçka është nën kontroll. “Gjatë merkatos ka gjithnjë shumë fjalë e thashetheme dhe në fund jo gjithçka është e vërtetë apo jo çdo objektiv […]

A.S. Roma Futboll Mauro Icardi S.S.C. Napoli Sport Wanda Nara

Wanda ka arritur marrëveshje me dy rivalët e Interit, pritet vendimi i Icardit

Një shitje e pashmangshme, një lamtumirë e dhimbshme që do nuk do të kalojë pa polemika. Gjithsesi, sipas “Corriere dello Sport”, Mauro Icardi duket se është dorëzuar. “Që nga dita e enjte, kur Inter-i i hoqi fanellën me numrin 9, djaloshi nga Rosario ka marrë vendimin të largohet nga Milano, një zgjidhje që nuk e […]

cristiano ronaldo Futboll Juventus F.C. Mauro Icardi Sport

Dyshja e ëndrrave: Ronaldo kërkon transferimin e Icardit te Juventusi

Cristiano Ronaldo thuhet se ka kërkuar nga Juventusi transferimin e Mauro Icardit nga Interi, para Romelu Lukakut të Manchester Unitedit. Tashmë situata e sulmuesit argjentinas te Nerazzurët është bërë e qartë, me lojtarin që e do largimin qysh në këtë afat kalimtar. Interi po refuzon që ta shesë Icardin te Zonja e Vjetër, mirëpo është […]