Futboll Paul Pogba real madrid Sport Zinedine Zidane

Zidane pyetet nga gazetarët për Pogba, ja përgjigjia e francezit

Trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane dha një konferencë për mediat iberike përpara fillimit të kampionatit. Gjatë kësaj konference tekniku francez nuk i shpëtoi dot pyetjes së gazetarëve në lidhje me Paul Pogba. Pogba është përfolur shumë gjatë kësaj merkato verore se mund t’i afrohet madrilenëve, por kësaj çështje Zidane iu shmang me diplomaci. “Pogba? […]

Futboll Paul Pogba Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Perez nuk transferoi Pogban, Zidane largohet nga Reali

Zinedine Zidane raportohet se është në prag të dorëheqjes si trajner i Real Madridit,  pas dështimit të klubit për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba. Gazetari spanjoll Diego Torres ka folur për Independent, duke treguar arsyet e francezit. “Mos transferimi i Pogba e vendos Zidane në prag të dorëheqjes”. Zidane personalisht i […]

Futboll Manchester United F.C. Paul Pogba Real Madrid C.F Sport

Manchester United i mbyll derën e largimit Pogbas

“Vendose shpirtin në paqe, nuk do të largohesh”- këto fjalë ka dëgjuar Paul Pogba nga drejteusit e klubit anglez. Mundësitë që francezi të transferohej në këtë sesion të merkatos u reduktuan ndjeshëm në çastin kur United në ditën e fundit të merkatos në hyrje më 8 Gusht nuk kreu asnjë lëvizje, pra nuk nënshkroi me […]

Blaise Matuidi Futboll Juventus F.C. Manchester United F.C. Mario Mandzukic Paul Pogba Sport

Çmendet Juventus: Biankonerët ofrojnë tre yje për Pogban

Juventus nuk ka hequr dorë nga Paul Pogba dhe Biankonerët shpresojnë se me një ofertë joshëse mund ta rikthejnë francezin në Torino. Reali i Madridit është vënë në ndjekje të Pogbas për disa muaj me rradhë dhe Mbretërit shihen si favorit për kartonin e francezit, mirëpo United ka refuzuar ofertën prej 30 milionë eurove dhe […]

Futboll Juventus F.C. Manchester United F.C. Mino Raiola Paul Pogba Real Madrid C.F Sport

Raiola ka gjetur mënyrën për ta transferuar Pogban te Reali

Mino Raiola po dëshiron që me çdo kusht ta largon Paul Pogban nga skuadra e Manchester Unitedit. Agjentit italian i kanë mbetur më pak se tre ditë (është pothuajse e pamundur që Djajtë e Kuq të lënë francezin të largohet) gjersa po pret lëvizjen e radhës të Real Madrid, ai ka filluar ta “shfrytëzojë” Juventusin. […]

Futboll Juventus F.C. Paul Pogba Sport

Pogba kthehet në “fiksim”, Juventus në sulm për mesfushorin francez

Juventusi është një nga skuadrat më aktive në merkaton verore. Bardhezinjtë kanë bërë goditjet kryesore dhe tashmë po punojnë për një tjetër transferim të bujshëm. “Zonja” nuk e harron dot Pogbanë dhe duket se do të tentojë deri në fund për ta sjellë sërish në Torino. Siç raporton “Tuttosport”, Paratiçi dhe Nedved, ishin në Angli […]

Futboll Manchester United F.C. Ole Gunnar Solskjaer Paul Pogba Real Madrid C.F Sport

Solskjaer e konfirmon: Pogba nuk lëviz askund

Trajneri i Manchester United “ngrin” Real Madrid përsa i takon kartonit të Paul Pogba. Numri një sotilit të “Djave të Kuq”, Ole Gunnar Solskjaer I mbyll kështu përfundimit derën jo vetëm madrilënëve, por edhe ekipeve të tjera që ishin gati të bënin “çmënduri” për francezin, pasi deklaroi se mesfushori nuk do të largohet nga Old […]

Donny van de Beek Futboll Paul Pogba Real Madrid C.F Sport

Reali ka gati planin B në rast se dështon transferimi i Pogbas, nuk është Eriksen

Emri i Donny van de Beekut është duke u përmendur përsëri në korridoret e stadiumi Santiago Bernabeu, derisa Real Madrid janë duke e marrë në konsideratë një lëvizje këtë verë për mesfushorin e Ajaxit. Me Paul Pogba që ende preferohet si zgjedhje e parë për Zinedine Zidane në mesfushë, Van de Beek përmendet si alternativa […]