A.S. Roma Edin Dzeko Futboll Inter Milan Juventus F.C. Mauro Icardi Paulo Dybala Sport

Plani B: Inter transferon një tjetër yll nëse dështon pista Dzeko

Interi ka përgatitur Planin B në rast se dështon transferimi i Edin Dzekos në Meazza. Interi po punon për të siguruar firmën e Edin Dzekos, por Roma ka kërkuar 20 milionë euro për lirimin e boshnjakut dhe kjo kërkesë e Romakëve është e papranueshme për Neroaxurët. Boshnjaku ka shprehur dëshirën e tij për tu transferuar […]

Fabio Paratici Futboll Mauro Icardi Paulo Dybala Sport

Paratici me një deklaratë surprizë për shkëmbimin Icardi-Dybala

Fabio Paratici, drejtori sportiv i Juventusit, ka folur sot për “Sky Calcio” në lidhje me merkaton e bardhezinjve. Ai ka konfirmuar se kohët e fundit nuk ka patur shumë lëvizje, por gjithçka është nën kontroll. “Gjatë merkatos ka gjithnjë shumë fjalë e thashetheme dhe në fund jo gjithçka është e vërtetë apo jo çdo objektiv […]

Futboll neymar Paris Saint-Germain F.C. Paulo Dybala Philippe Coutinho Sport

Super skuadër: Formacioni i PSG pa Neymar, por me Coutinhon dhe Dybalan

Neymar pritet që të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga skuadra e Paris Saint-Germain. PSG po kërkon 250 milionë euro për ta lënë të lirinë futbollistin që e kishte transferuar para dy viteve për shumën e 222 miliona eurove. Mediat franceze kanë raportuar se klubi i Barcelonës ka ofruar një shumë të majme të […]

Futboll Paris Saint-Germain F.C. Paulo Dybala Sport

Zhvillime të reja në “pistën” Dybala, agjenti i tij “zbarkon” në Paris

Paolo Dibala duket gjithnjë e më larg Juventusit. Argjentinasi për shumë pak nuk u transferua në Premier Ligë javën e shkuar, por tashmë duket se largimi i tij do të jetë definitiv. Është PSG-ja skuadra që po intensifikon kontaktet me menaxherin e lojtarit. Siç raporton “Sport Mediaset”, agjenti i argjentinasit Horge Antun, ka shkuar në […]

Futboll Juventus F.C. Paris Saint-Germain F.C. Paulo Dybala Sport

Neymar drejt largimit, PSG përgatit ofertën stratosferike për Dybalan

Paris Saint-Germain po tenton ta transferojë në këtë afat kalimtar Payulo Dybala nga Juventusi, në rast se Neymari largohet nga Parku i Princave. Skuadra franceze duket se do ta lejojë largimin e sulmuesit brazilian, që po kërkohet me ngulm nga Real Madridi dhe Barcelona. Kampioni i Ligue 1 ka kthyer interesimin për sulmuesin 25-vjeçar, pasi […]

Futboll Juventus F.C. neymar Paris Saint-Germain F.C. Paulo Dybala Sport

PSG ka gjetur pasuesin e Neymar, Parisienët i ofrojnë pagë stratosferike!

Dymbëdhjetë milionë euro në sezon. Kjo është rroga që Leonardo, drejtori sportiv i PSG-së, i ka ofruar Paulo Dybala-s për ta bindur që të largohet nga Juventus-i. Kjo është ajo që shkruan “Daily Mail”, që ka folur për një telefonatë mes të dyve, gjatë së cilës drejtuesi braziian i ka propozuar argjentinasit një kontratë pesëvjeçare. […]

Futboll Juventus F.C. Paulo Dybala Sport

Dybala arrin marrëveshje me Tottenhamin, por ka një pengesë

Tottenham Hotspur ka përfunduar me sukses negociatat për të nënshkruar me Paulo Dybalan, i cili pritet të largohet nga Juventus për 75 milionë euro. E vetmja pengesë deri tani për këtë transferim janë të drejtat e imazhit. The Independent raporton se Tottenham është i gatshëm të përmbushë kërkesat për pagën e 25-vjeçarit. Të drejtat e […]

Futboll Inter Milan Paulo Dybala Sport

Dybala zhgënjen tifozët e Juventus, mund t’i bashkohet Interit

Sipas asaj që u raportua nga ‘Tuttosport’, Inter po punon për të bindur Paulo Dybalan që të transferohet në ‘San Siro’. Ylli argjentinas është në mesin e lojtarëve që duhet të largohet nga Juventus, dhe ‘Zonja e Vjetër’ deri më tani ka provuar ta bind për ta përfshirë në marrëveshje me Manchester Unitedin, ku në […]

Futboll Juventus F.C. Paris Saint-Germain F.C. Paulo Dybala Sport

Bombë: PSG futet në garë për Dybalan, zbulohet oferta e Parisienëve

Juventusi ka marrë një ofertë të rëndësishme nga Franca për numrin “10”, Paulo Dybala, i cili ka kryer vizitat mjekësore të ritualit përpara se të nisë stërvitjen me skuadrën bardhezi. Sipas “Canal +”, PSG është futur në garë për argjentinasin, për të cilin është përfolur edhe te Manchester United, në këmbimin me Lukaku. Kampionët e […]