Kosova Kuriozitet Rajon

Mediumi zvicerian shkruan për dasmën më të shtrenjtë në Kosovë: Ja çka bën një popull i varfër (Video)

Në mediat online ka qarkulluar një video e një dasme kosovare, e cila ishte cilësuar si më e shtrenjta ndonjëherë në Kosovë. Burri, shtetas zviceran, kishte shkuar për ta marrë nusen me helikopterë, ndërsa familjarët e tij i kishte rehatuar në limuzina amerikane. Kjo ceremoni kishte arritur shumën rreth 100 mijë franga. Lidhur me këtë […]

Bota Feja/Këshilla Lajme Rajon

Polici hero: Po mendoja sikur kjo migrante e vogël tëishte e bija ime ! (Video)

Policët e policisë kufitare dhe policia speciale me malin e mbuluar me dëborë Pljesivice,Bosnjë, kanë shpëtuar gjashtë fëmijë emig;rantë, pesë gra, duke përfshirë dy gra shtatzëna dhe katër të rinj. Zyrtari i Policisë Kufitare Marin Posavac u ul dhe e mbajti  një vajze të zbehur, gjatë natës dhe borës thellë rreth gjysmë metër. “Unë e […]

Bota Kosova Kuriozitet Lajme Rajon

Miqësia E Ngushtë Rama-Erdogan ‘Jep Frutat’, Me Gazsjellësin TAP

Shqipëria dhe Turqia kanë ngritur një “Urë të re” mes tyre pas nënshkrimit të marrëveshjes për gazsjellësin TAP, jo vetëm ekonomike por edhe gjeopolitike. Ekonomia shqiptare, falë gazsjellësit TAP do të ketë një injektim prej afro 1 miliard eurosh në dy dekadat e ardhshme. Kryeministri Rama i pranishëm në nisjen e punimeve për seksionin detar […]

Kosova Lajme Rajon

Beogradi në këmbë, Vucic lëshon ushtrinë në rrugët e qytetit

Mijëra protestues kanë dalur nëpër rrugët e kryeqytetit serb për të protestuar kundër dhunës në vend, Por, derisa protestuesit po protestojnë kundër qeverisë, shteti serb ka lëshuar nga kazerma mjete të blinduara ushtarake, duke përfshirë këtu edhe tanke. Ishte opozita ajo që u bëri thirrje qytetarëve për protestë për shkak të shtypjes së zërave kritikë […]