Eden Hazard Futboll Gareth Bale James Rodriguez Real Madrid C.F Sport

Reali publikon listën për ndeshjen me Celta Vigon, mungon Hazard

Trajneri Zinedine Zidane ka zyrtarizuar pak minuta më parë listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen e parë sezonale në Le Liga të Real Madrid, atë ndaj Celta Vigo. Në listë janë përfshirë edhe dy lojtarë që ishin pranë largimit: Gareth Bale dhe James Rodriguez. I pranishëm edhe i riu Jovic, që gjithashtu mund të […]

Eden Hazard Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Probleme për Zidane: Lëndohet Hazard, ja sa pritet të mungojë belgu

Nuk ka nisur në mënyrën e duhur aventura e Eden Hazard-it me Real Madrid-in. Belgu u ble nga Chelsea dhe në ndeshjet miqësore para fillimit të sezonit të ri nuk tregoi shumë, madje u pa qartë se kishte dhe disa kilogramë më tepër. Trajneri Zinedine Zidane merr dhe një tjetër goditje para ndeshjes me Celta […]

Fc Barcelona Futboll neymar Real Madrid C.F Sport

Mjekët paralajmërojnë Barcelonën dhe Realin – Lëndimi i Neymar më serioz sesa duket

Tifozët e futbollit janë në pritje të një transferimi të Neymar në Barcelonë ose Real Madrid. Por ka një shqetësim tjetër. Mjekët kanë paralajmëruar edhe një herë se dëmtimi i këmbës së brazilianit mund të jetë më i keq se sa duket dhe se frikësohen se mundësia që ai të kthehet në nivele të larta […]

Dani Carvajal Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Probleme për Zidane, ylli i Realit do të mungojë në ndeshjen e parë të sezonit

Real Madridi do të jetë pa mbrojtësin spanjoll Dani Carvajal në ndeshjen e tyre të parë të sezonit 2019-20 në La Liga. Mbrojtësi u ndëshkua në ndeshjen e fundit të sezonit 2018-19, duke e quar në pesë numrin e kartonëve dhe tani një ndeshje pezullim vihen në mënyrë automatike, pavarësisht se përfundoi sezoni. Pjesëmarrja e […]

Futboll Paul Pogba Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Perez nuk transferoi Pogban, Zidane largohet nga Reali

Zinedine Zidane raportohet se është në prag të dorëheqjes si trajner i Real Madridit,  pas dështimit të klubit për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba. Gazetari spanjoll Diego Torres ka folur për Independent, duke treguar arsyet e francezit. “Mos transferimi i Pogba e vendos Zidane në prag të dorëheqjes”. Zidane personalisht i […]

Futboll Manchester United F.C. Paul Pogba Real Madrid C.F Sport

Manchester United i mbyll derën e largimit Pogbas

“Vendose shpirtin në paqe, nuk do të largohesh”- këto fjalë ka dëgjuar Paul Pogba nga drejteusit e klubit anglez. Mundësitë që francezi të transferohej në këtë sesion të merkatos u reduktuan ndjeshëm në çastin kur United në ditën e fundit të merkatos në hyrje më 8 Gusht nuk kreu asnjë lëvizje, pra nuk nënshkroi me […]

Futboll La Liga Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Liga e Kampionëve apo La Liga? – Zidane zbulon objektivin kryesorë për sezonin e ri

Real Madridi fillon sezonin 2019/20 këtë të shtunë me një ndeshje kundër Celta Vigos në La Liga, garë që Zinedine Zidane e ka shënuar si përparësi për këtë sezon. Liga e Kampionëve është thelbi i Real Madridit, por klubi kryeqytetas ka fituar edhe titullin e ligës plot 33 herë dhe është më shumë se çdo […]

A.C. Milan Futboll Luka Modric Real Madrid C.F Sport

Bombë: Modric ia kërkon Perezit largimin nga Reali, gati transferimi te Milani

Luka Modric ia ka kërkuar presidentit të Realit, Florentino Perez largimin këtë verë, raporton gazetari Louis Girardi. Girardi është i mirëinformuar rreth Milanit. Këtë verë kanë filluar spekulimet për transferimin e Luka Modric te Milani, ndërsa vetë kroati i ka ndezur ato edhe më tepër duke bërë like postimet e Rosonerëve në Instagram. Drejtuesit e […]