Shëndet

Çfarë na ndodh kur konsumojmë këtë produkt? Ekspertja jep lajmin e frikshëm: Mos hani më byrekë

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë.Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht në zhvillimin e trurit. Këtë deklaratë, ajo e ka bërë gjatë seminarit me temë “Mungesë vëmendjeje të çrregullimit hiperaktiv”, shkruan meganews.al.Shty,pe rek.lam,en dhe vazdho le,xo la,jmin e plo,te me posh.te […]

Shëndet

Ndiqni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vu,ani nga dhim,bjet e shpinës dhe nervit shiatik!

Kjo është një nga recetat më popullore dhe më të përdorura nga njerzit, për të kur,uar dhim,bjen e shpinës dhe nervin shiatik.Përbërësit:200 ml qumësht=4 thelpinj hudhër-METODA E PËRGATITJES:Së pari, Në një enë filloni të shty,pni të gjitha thelpinjt e hudhrës , shtoni qumështin e vakët.Lëreni për disa minuta derisa të fillojë të valoj.Shty.pe rek.lam.en dhe […]

Kuriozitet Shëndet

‘Mos e mbani kurrë telefonin afër me…’. Mjekët ngrenë a.l.armin: Po ju hyn sëmundja dhe s’e dini…

Qëndrimi përpara telefonit dhe kompjuterit sjell pasoja të rënda në shëndet. Mjekët paralajmërojnë se qëndrimi me orë të zgjatura si për atë që janë për arsye pune, apo qef, do të sjellë dëmtime të shtyllës kryesore.“Është kryesisht kjo pjesa qafës pra cervikale që duket në forme gunge, C7 pra e cila pëson dëmtime”, – tregon […]

Kuriozitet Shëndet

V;uani nga rënia e flokëve? Gjendet receta natyrale që mbin fijet e reja

Lëngu i qepëve është një nga metodat rikuperuese më të mira në shtëpi për rënien e flokëve. Përmbajtja e squfurit përmirëson qarkullimin e gjakut, stimulon folikulat e flokëve dhe promovon mbirjen e flokëve të reja, me rrënjë më të fortë. Kujtojmë këtu që, squfuri konsiderohet si një nga “blloqet” kryesore të ndërtimit të flokëve. Qepa […]

Shëndet

Ndryshimi do jetë i dukshëm brenda natës! Pak mjaltë dhe limon është gjithçka ju duhet

Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës! Ekspozimi ndaj diellit, përdorimi i produkteve kozmetike, dieta e varfër, ndryshimet hormonale dhe shumë faktorë të tjerë do të përshpejtojnë procesin e plakjes. Sipas ekspertëve, këta faktorë janë arsyeja kryesore pse lëkura humbet […]

Kuriozitet Shëndet

Vuani nga rënia e flokëve? Gjendet receta natyrale që mbin fijet e reja dhe është 100% efikase

Lëngu i qepëve është një nga metodat rikuperuese më të mira në shtëpi për rënien e flokëve.Përmbajtja e squfurit përmirëson qarkullimin e gjakut, stimulon folikulat e flokëve dhe promovon mbirjen e flokëve të reja, me rrënjë më të fortë.Kujtojmë këtu që, squfuri konsiderohet si një nga “blloqet” kryesore të ndërtimit të flokëve,shty,pe rek.lam.en dhe lexoje […]

Shëndet

Zbardhja e dhëmbëve me dy përbërës – e garantuar në më pak se 2 minuta!

Individët me dhëmbë të verdhë,dhe më së shpeshti duhanpirës,shmangin qeshjen dhe ndiejnë siklet.Megjithatë,lajmi i mirë është se ky problem mund të zgjidhet lehtësisht. Për më tepër,nuk do të keni nevojë të përdorni produktet e shtrenjta të zbardhjes së dhëmbëve,të cilat janë të ngarkuara me kimikate.Metoda e mëposhtme e zbardhjes së dhëmbëve është jashtëzakonisht efektive,shty.pe rek.lame,n […]