Lajme Shqipëri

Eurostat parashikon : Brenda 70 vitesh me Shqiperine do te ndodh me te vertete dicka e fri.kshme, qe sdo i vij mire asnjerit nga ne

Ndonëse pritshmëritë ishin që numri i azilantëve të vinte në rënie, për shkak se refuzimet e larta të dekurajonin aplikimet e reja, të dhënat nga Eurostat dhe EASO vazhdojnë të tregojnë një tendencë në rritje.Për shkak të politikave sociale, destinacioni kryesor i shqiptarëve kohët e fundit ka qenë Franca, ku janë bërë gati gjysma e […]

Lajme Shqipëri

Tra.gjike në Elbasan, trajleri përplas autobusin, vd.es një person dhe pla.gosen dy të tjerë

Një person ka mbetur i vde.kur dhe dy të tjera janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik.Ngjarja ka ndodhur në aksin Librazhd-Qafë Thanë. Dosja.la mëson se një mjet i tonazhit të rëndë është përplasur me një autobuz në këtë akr rrugor.Për pasojë ka mbetur i vde.kur një person që ndodhej brenda autobuzit. Ende nuk […]

Lajme Shqipëri

Një tjetër pushues shu,het në plazhin e Velipojës

Një tjetër vik.timë është shënuar ditën e sotme në plazhet shqiptare.Një pushues nga Kosova ka hu.mbur jetë sapo është futur në ujë. Ngjarja është regjistruar në plazhin e Velipojës.Ai është identifikuar si Isuf Kryeziu, 84 vjeç.Mësohet se shkak për ndarjen nga j.eta të pushuesit është bërë një inf,arkt.Një tjetër pushues shu,het në plazhin e Velipojës.. […]

Lajme Shqipëri

Pamje “apokaliptike”, shihni çfarë shkaktoi stuhia e pazakontë mbrëmë në Shëngjin

Një stuhi e pazakontë ka përfshirë Veriun e Shqipërisë pas mesnatës së mbrëmshme.Gjatë stuhisë së mbrëmshme, ka pasur një prezencë tejet të lartë të shkarkesave atmosferike.Dëmet më të mëdha janë shkak.tuar kryesisht në Lezhë, Burrel, Durrës e Shkodër.Ashtu sikurse shihet në pamjet e mëposhtme të marra nga zona e Shën Gjinit në Lezhë, era e […]

Lajme Shqipëri

Lajm i ke,q për juve që keni planif,ikuar të shkoni në Shqipëri për pushime, ja moti për 10 ditët e ardhshme

Edhe pse javët e fundit Shqipëria është përfshirë nga temperatura të larta e mot me diell mesa duket këtyre ditëve po u vjen fundi.Sipas Shërbimit Meteorologjik Usht,arak dita e nesërme do të sjellë masa të ftohta ajrore si dhe mot të paqënd,rueshëm dhe të lagështa me origjinë VeriperëndimoreMë pas Shërbimi Meteor,ologjik Ush,tarak më tej sqaron […]

Lajme Shqipëri

E tri,shtë/ Shu,het në moshë të re këshilltarja e partisë –

Enrisa Poleshi, këshilltarja e PD në bashkinë e Kamzës është ndarë nga je.ta në moshë të re.Ky lajm erdhi i papritur për të gjithë.Ajo ishte përfaqësuesja e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak Kamëz, në mandatin 2015-2019. E reja do të mbahet mend për kulturën dhe edukatën që e karakterizonin. Sipas kolegëve, ishte shumë profesioniste, gjithmonë […]

Lajme Shqipëri

Aksident i rende sapo ndodhi: Ka te vd*ekur

Një aks.dent i rëndë automobilistik është shënuar pasditen e sotme në Kukës. Një automjet tip “Opel” ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Myç-Mamëz. Për pasojë drejtuesi i mjetit me inicialet P.M ka mbetur i vd.kur, ndërsa dy të tjerë janë plagosur. Dy të plagosurit me inicialet H.D dhe E.H po transportohen drejt Spitalit […]