Lajme Shqipëri

E p,rekshme: Qeni nuk largohet nga trupi i pronarit qe ndodhet nën gërmadhat e të,rmetit (Foto)

Një fotografi p,rekëse po qarkullon nëpër rrjetet sociale sot. Në tr,agjedinë që ndodhi herët në mëngjes, dikush ka kapur një fotografi pikë,lluese. Një qen që po qëndronte pranë dorës së pronarit i cili ndodhej nën gërmadhat e objektit që ishte shembur nga të,rmeti. Një të,rmet 6.4 ballësh, pasuar edhe nga disa të tjera mjaftë të […]

Lajme Shqipëri

Pamje të rë.nda/ Del video tr.agjike, ja momenti kur vëllai i deputetes së PS h.umb jetën në ak.sident në tunelin e Elbasanit

REPORT TV ka sigu,ruar videon ekskl,uzive të momentit kur Elton Macolli dy net më parë u ak.siden,tua për vd.ekje në tunelin e Elbasanit me makinën me të cilën po udhë,tonte me shpe,jtësi 145 km/h.37-vjeçari si pa,sojë e shpejtë,sisë së madhe, tej no,rmave të lej,uara që po lëvizte brenda tun,elit të aksit Elbasan -Tiranë go.di,ti nga […]

Lajme Shqipëri

Eurostat parashikon : Brenda 70 vitesh me Shqiperine do te ndodh me te vertete dicka e fri.kshme, qe sdo i vij mire asnjerit nga ne

Ndonëse pritshmëritë ishin që numri i azilantëve të vinte në rënie, për shkak se refuzimet e larta të dekurajonin aplikimet e reja, të dhënat nga Eurostat dhe EASO vazhdojnë të tregojnë një tendencë në rritje.Për shkak të politikave sociale, destinacioni kryesor i shqiptarëve kohët e fundit ka qenë Franca, ku janë bërë gati gjysma e […]

Lajme Shqipëri

Tra.gjike në Elbasan, trajleri përplas autobusin, vd.es një person dhe pla.gosen dy të tjerë

Një person ka mbetur i vde.kur dhe dy të tjera janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik.Ngjarja ka ndodhur në aksin Librazhd-Qafë Thanë. Dosja.la mëson se një mjet i tonazhit të rëndë është përplasur me një autobuz në këtë akr rrugor.Për pasojë ka mbetur i vde.kur një person që ndodhej brenda autobuzit. Ende nuk […]

Lajme Shqipëri

Një tjetër pushues shu,het në plazhin e Velipojës

Një tjetër vik.timë është shënuar ditën e sotme në plazhet shqiptare.Një pushues nga Kosova ka hu.mbur jetë sapo është futur në ujë. Ngjarja është regjistruar në plazhin e Velipojës.Ai është identifikuar si Isuf Kryeziu, 84 vjeç.Mësohet se shkak për ndarjen nga j.eta të pushuesit është bërë një inf,arkt.Një tjetër pushues shu,het në plazhin e Velipojës.. […]

Lajme Shqipëri

Pamje “apokaliptike”, shihni çfarë shkaktoi stuhia e pazakontë mbrëmë në Shëngjin

Një stuhi e pazakontë ka përfshirë Veriun e Shqipërisë pas mesnatës së mbrëmshme.Gjatë stuhisë së mbrëmshme, ka pasur një prezencë tejet të lartë të shkarkesave atmosferike.Dëmet më të mëdha janë shkak.tuar kryesisht në Lezhë, Burrel, Durrës e Shkodër.Ashtu sikurse shihet në pamjet e mëposhtme të marra nga zona e Shën Gjinit në Lezhë, era e […]

Lajme Shqipëri

Lajm i ke,q për juve që keni planif,ikuar të shkoni në Shqipëri për pushime, ja moti për 10 ditët e ardhshme

Edhe pse javët e fundit Shqipëria është përfshirë nga temperatura të larta e mot me diell mesa duket këtyre ditëve po u vjen fundi.Sipas Shërbimit Meteorologjik Usht,arak dita e nesërme do të sjellë masa të ftohta ajrore si dhe mot të paqënd,rueshëm dhe të lagështa me origjinë VeriperëndimoreMë pas Shërbimi Meteor,ologjik Ush,tarak më tej sqaron […]

Lajme Shqipëri

E tri,shtë/ Shu,het në moshë të re këshilltarja e partisë –

Enrisa Poleshi, këshilltarja e PD në bashkinë e Kamzës është ndarë nga je.ta në moshë të re.Ky lajm erdhi i papritur për të gjithë.Ajo ishte përfaqësuesja e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak Kamëz, në mandatin 2015-2019. E reja do të mbahet mend për kulturën dhe edukatën që e karakterizonin. Sipas kolegëve, ishte shumë profesioniste, gjithmonë […]