Sport

United-Muriqi, ky është lajmi i fundit nga Anglia

Manchester United kishte dërguar skautë për të monitoruar sul,muesin e Kosovës, Vedat Muriqi gjatë ndeshjes së së martës kundër Anglisë. Ata po raportojnë se Ole Gunnar Solskjaer po konsideron një transferim të janarit për sul,muesin duke pasur par,asysh mungesën e opsioneve të sul,mimit të Djajve të Kuq. Muriqi ka bërë përshtypje këtë sezon për Fenerbahce […]

Sport

Barcelona po e shet yllin e skuadrës

Po priten ndryshime tek Barcelona.Skuadra e Barcelonës mund ta largojë Samuel Umtitin nga skuadra. Umtiti nuk ka kaluar momentet më të mira të karrierës së tij gjatë dy sezoneve të fundit dhe jo për fajin e kualiteteve të tij.Lojtari është përballur me dëmtime të shumta në sezonin e kaluar, e këto probleme me dëmtime po […]

Sport

Para ndeshjes Anglia ka një paralaj,mërim të fuq,ishëm për Kosovën

Nesër do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë.Gareth Southgate ka paralajmëruar se Anglia e ka su,lmin e klasit botëror me Harry Kane, Raheem Sterling dhe Marcus Rashford në përbërje, një ditë para ndeshjes kualifikuese kundër Kosovës në Southampton.Kosova e viziton Anglinë të martën, pas një fitoreje të jashtë,zakonshme kundër riv,alit të drejtpërdrejt për vendin […]

Kuriozitet Sport

Kane: Me deklarat Krejtisht të papritur para ndeshjes me Kosovën

Me 10 shtator do të luhet ndeshja Angli – Kosovë.Harry Kane ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes me kombëtaren e Bullgarisë.Kane ka komentuar fitoren spektakolare kundër Bullgarisë, por ka ndalur vëmendjen edhe tek Kombëtarja e Kosovës, me të cilën luajnë të martën. “Duhet të bëjmë pres’ing më mirë. Do të jetë e vështirë, por […]

Kuriozitet Sport

Marotta gati të marrë frenat e Interit, projekton dy goditje “Big”

Gazeta torineze, “Tuttosport” pretendon se në listën e dëshirave të Marotta kanë përfunduar Sergej Milinkovic-Savic i Lazios dhe Federico Chiesa i Fiorentina. Emra të afrimuar tashmë në treg, me dy mesfushorët që do i jepnin më shumë frymëmarrje skuadrës së Antonio Contes.Për t’i bërë pjesë të projektit, Interit i duhet të arkëtojë rreth 200 milionë […]