Lajme Sport

B,OMBA E DITËS/ Largohet Valverde! Nuk do ta besoni kush është trajneri i ri i Barcelonës

Guardiola, mund të kthehet te ish-klubi i tij, Barcelona. Barcelona, është e gatshme t’i ofrojë Pep Guardiola mundësinë për t’u rikthyer në ish-klubin e tij, nëse ai vendos të largohet nga Manchester City. Kampionët anglezë janë larg drejtuesve, Liverpool, duke çuar në sugjerime se koha e Guardiolës në klub po i vjen fundi. Barcelona i […]

Lajme Sport

Harrojeni Joshuan, një kosovar mbrëmë ia “terroi” serbit në ring (VIDEO)

Mbrëmë Anthony Joshua mpo,shti Andy Ruizin për t’u shpallur kampion i botës në bo,ks për peshat e rënda.Dardan Avdylaj mbrëmë mpo,shti serbin Mandic, shkruan Indeksonline.Ai ia “terr,oi” serbit qysh në raundin e parë duke e noka,utuar.Dardan Avdylaj është me prejardhje nga Istogu dhe garon në kik,boks.Shhty,pe rek.lam.eb dhe shik.o vid.eon e plo.te me pos.hte..

Lajme Sport

Kjo është shuma milionëshe që JOSHAUA fitoj pasi fitoj meçin

Shtetasi i Britanisë së Madhe, Anthony Joshua është shpallur kampion, duke e mp,oshtur riv,alin e tij me prejardhje meksikane, por me shtetësie amerikane, Andy Ruiz Jr, shkruan GAZETA NEWBORN. Joshua sonte ka fituar një shumë prej 80 milionë dollarëve.Ka filluar edhe meci i shumëp,,ritur i boksit mes Joshuas dhe Ruiz, shkruan GAZETA NEWBORN.Shty,pe rek.lam.en dhe […]

Lajme Sport

N ami në Serbi! Shqiptari mp,osht serbin në “shtëpinë” e tij (Foto)

Shqiptarët njihen për përfomancat e mira në sportet l.ufta,rake. I jashtëz,akonshëm është treguar edhe djaloshi nga Lubizhda e Hasit, Enis Muqaj, në debutimin si profesionist në MMA. 18-vjeçari ka mpos,htur në “shtëpinë e tij” serbin, Veljko Vulovic. Shqiptari nga Prizreni nuk i dha asnjë mundësi kundërs,htarit dhe në fund fitoi brezin në kategorinë deri në […]

Lajme Sport

E FUNDIT: Bayerni humb gjigantin e mbrojtjes, op*erim urgjent te gjermanët

Fri,ka e madhe për Nicolas Sulen është konfirmuar. Ai ka dëm,tim në ligamentin e tij dhe do të ope,rohet menjëherë brenda ditës së sotme. Bayern Munchen doli me deklaratë zyrtare dhe konfirmoi probl,emin e saktë të Sules pas analizave të detajuara mjekësore. Doktori i klubit, Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, konfirmoi proble,min në gjurin e tij të majtë. […]