Chelsea F.C. Futboll Liverpool F.C. Sport Superkupa e Europës

Ja sa para fitoi Liverpooli pasi mposhti Chelsean në Superkupën e Europës

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean për ta fituar Superkupën e Evropës dhe përveç kësaj ata janë pasuar edhe si klub.  Ndeshja shkoi në penallti pasi për 90 minuta dhe pas vazhdimeve rezultat ishte 2-2. Tammy Abraham e humbi penalltinë vendimtare. Fituesit e ndeshjes i kanë fituar 4,5 milionë euro, ndërsa humbësit do të shkojnë në […]