Futboll Paul Pogba real madrid Sport Zinedine Zidane

Zidane pyetet nga gazetarët për Pogba, ja përgjigjia e francezit

Trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane dha një konferencë për mediat iberike përpara fillimit të kampionatit. Gjatë kësaj konference tekniku francez nuk i shpëtoi dot pyetjes së gazetarëve në lidhje me Paul Pogba. Pogba është përfolur shumë gjatë kësaj merkato verore se mund t’i afrohet madrilenëve, por kësaj çështje Zidane iu shmang me diplomaci. “Pogba? […]

Eden Hazard Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Probleme për Zidane: Lëndohet Hazard, ja sa pritet të mungojë belgu

Nuk ka nisur në mënyrën e duhur aventura e Eden Hazard-it me Real Madrid-in. Belgu u ble nga Chelsea dhe në ndeshjet miqësore para fillimit të sezonit të ri nuk tregoi shumë, madje u pa qartë se kishte dhe disa kilogramë më tepër. Trajneri Zinedine Zidane merr dhe një tjetër goditje para ndeshjes me Celta […]

Dani Carvajal Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Probleme për Zidane, ylli i Realit do të mungojë në ndeshjen e parë të sezonit

Real Madridi do të jetë pa mbrojtësin spanjoll Dani Carvajal në ndeshjen e tyre të parë të sezonit 2019-20 në La Liga. Mbrojtësi u ndëshkua në ndeshjen e fundit të sezonit 2018-19, duke e quar në pesë numrin e kartonëve dhe tani një ndeshje pezullim vihen në mënyrë automatike, pavarësisht se përfundoi sezoni. Pjesëmarrja e […]

Futboll Paul Pogba Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Perez nuk transferoi Pogban, Zidane largohet nga Reali

Zinedine Zidane raportohet se është në prag të dorëheqjes si trajner i Real Madridit,  pas dështimit të klubit për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba. Gazetari spanjoll Diego Torres ka folur për Independent, duke treguar arsyet e francezit. “Mos transferimi i Pogba e vendos Zidane në prag të dorëheqjes”. Zidane personalisht i […]

Futboll La Liga Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Liga e Kampionëve apo La Liga? – Zidane zbulon objektivin kryesorë për sezonin e ri

Real Madridi fillon sezonin 2019/20 këtë të shtunë me një ndeshje kundër Celta Vigos në La Liga, garë që Zinedine Zidane e ka shënuar si përparësi për këtë sezon. Liga e Kampionëve është thelbi i Real Madridit, por klubi kryeqytetas ka fituar edhe titullin e ligës plot 33 herë dhe është më shumë se çdo […]

cristiano ronaldo Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Ronaldo zbulon se se Zidane e ka motivuar atë te Reali: Ai do ta ketë një vend të veçantë në zemrën time

Ish lojtari i Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo në një intervistë ka zbuluar detaje rreth marrëdhënies së tij me Zinedine Zidane. Ronaldo zbuloi se që nga ardhja e Zidane në stolin e Realit, ai është ndjerë i veçantë. “Ai më ka ndihmuar shumë. Kisha nderin që të punoja me të dhe me kalimin e ditëve […]

Futboll neymar Sport Zinedine Zidane

Me këtë deklaratë, Zidane ‘konfirmon’ se Neymar nuk do transferohet

Los Blancos humbi përsëri të dielën, megjithëse në penallti, kundër Romës në ndeshjen e tyre të fundit para-sezonale përpara se të rifillojë sezoni normal. “Ne kemi skuadrën që kemi”, tha ai pas ndeshjes. “Por gjithçka mund të ndodhë në [tre javët e fundit] të merkatos”. “Ne duam të kemi një sezon të shkëlqyeshëm, ata duhet […]

Futboll Real Madrid C.F Sport Zinedine Zidane

Skuadër e frikshme: Zidane ndryshon formacionin e Realit, zbulohet skema e re

Strategu francez, Zinedine Zidane po mendon për ndryshime në formacionin e skuadrës në mënyrë që të nxjerr më të mirën nga 11-shja e tij. Sipas mediave spanjolle, Zidane do ta ndryshojë formacionin e Realit në 3-5-2 dhe me këtë formacion pritet që Los Blancos të luajnë kundër Salzburgut. Zidane do të hedh në mbrojtje treshen […]