Lajme

Ja si pritet te jete moti kete jave, meteorologia e njohur habit me parashikimin

Shqipëria do të karakterizohet me mot kryesisht të kthjellët gjatë javës që vjen. Ndërkohë, gjatë pasditeve do të ketë vranësira, ndërsa nuk përjashtohet mundësia e reshjeve lokale.E njëjta situatë do të paraqitet deri në datën 25 tetor, ku sërish pasditet do të zhvillojnë vranësira të karakterit lokal duke krijuar mundësi për reshje të përkohshme.Shty,pe rek.lam.en […]

Kuriozitet Lajme

“Tek vjehrri më rrihnin…”/ Gruaja tregon historinë e saj rrënqethëse: Më martuan me zor 16 vjeç

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gj,yq” ka sjellë përballë njëra- tjetrës, nënë e bijë. Historia e jetës së Artës merr tjetër rrjedhë kur ajo martohet me zor nga mamaja e saj.Edhe pse vetëm 16-vjeç, me dëshira dhe ëndrra për të ardhmen, ajo duhet të martohet me burrin që zonja Bukurie kishte pëlqyer. Por kjo […]

Lajme

‘Sa kushtojnë domatet?’ Gruaja e Erdogan shfaqet në tregun e Beogradit, shitësja e pyet për…

Emine Erdogan, gruaja e Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, është shfaqur në tregun Bajloni në Beograd gjatë vizitës së saj në Serbi.Ndërsa bashkëshorti i saj, presidenti Erdogan po zhvillonte takime me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe zyrtarë të tjerë, Emine ndodhej në treg dhe po pyeste për çmimin e boronicave, domateve, specave, patateve.Shty,pe rek.lam.en dhe […]

Kuriozitet Lajme

Zh.duket pa lënë gjurmë, m.ister fati i 18-vjeçares shqiptare, ajo fliste ne Snapchat me një… (Foto)

M.ister fati i Lula Miles, 18-vjeçares shqiptare e deklaruar e zh.dukur nga familjarët, prej disa ditësh.Ajo jetonte në Fosano të Italisë bashkë me familjen, që prej vitit 2016.Siç raportojnë mediat lokale, 15-vjeçarja u largua nga banesa më 10 tetor pa lënë gj.urmë.Familjarët kanë bërë kallëzim për polici për zhd.ukjen e së resë si dhe apel […]